Як здійснюється герметизація швів у будинку з дерева?

Ноябрь 9, 2022
Разуклонка плоской кровли с

Дерев’яні будинки з часом можуть втрачати свій первинний зовнішній вигляд та захисні властивості. Тож, якщо ви відчули, що через утворені шпарини проникає холодне повітря чи гучні звуки знадвору, необхідно терміново оглянути будинок та перевірити, чи не потрібно здійснити його реставрацію.

У разі, якщо тріщини та прогалини доволі поширені та глибокі, необхідно замовляти окрему процедуру – герметизацію швів. На сайті https://woodenevolution.com.ua/uk/service/germetyzacija-shviv/ спеціалісти детально описують усі переваги використання герметику. Ми ж зупинимось на переліку основних етапів та особливостей герметизації швів зрубу.

Особливості герметизації швів зрубу

Деревина вважається одним із будівельних матеріалів, які швидко піддаються деформації та пошкодженням. До догляду за нею варто підійти ретельно та ґрунтовно, і окрім профілактичних робіт також регулярно перевіряти будинок на появу тріщин та інших дефектів. Вони можуть з'являтися внаслідок усадки будинку, а також у результаті різких перепадів температури, сильних морозів, ультрафіолету тощо.

У такому разі важливо здійснити процес герметизації. Для цього використовують спеціальні засоби, які називаються герметиками. Їх закладають одним із двох методів:

  1. Конопатка. Бюджетний та простий варіант герметизації швів за допомогою заповнення тріщин утеплювачем натурального походження.
  2. Теплий шов. Інноваційна технологія з використанням спеціального виду герметику на основі синтетичних матеріалів. Вони роблять розчин більш еластичним, здатним заповнити навіть найменші тріщини.

Герметизація швів зрубу – основні етапи

Процедура герметизації швів зрубу доволі проста. Втім, вона складається з кількох послідовних етапів:

  1. Підготовчі роботи. Вони полягають перш за все у видаленні забруднень і залишків оздоблювальних матеріалів, смоли тощо. Якщо на поверхні дерева залишаться навіть найменш помітні забруднення, герметик може не спрацювати.
  2. Нанесення ґрунтовки на основу дерева. Вона виступає як антисептичний засіб, а також прибирає зайвий жир з поверхні.
  3. Утеплення та зволоження швів.
  4. Безпосередня герметизація швів дерев'яного зрубу, яка відбувається одним з перерахованих вище методів.
  5. Розгладжування швів та шліфування поверхні.

Висихає герметик максимально швидко впродовж 24-х годин, після чого можна перевірити, чи надійно загерметизовані тріщини.

Здійснюють роботу з герметизації швів сиропом не відразу по завершенню процесу будівництва, а через кілька місяців чи навіть років. Необхідно, аби будинок пройшов усадку повністю. Лише після цього буде помітно, чи утворилися у фундаменті чи на підлозі споруди тріщини, які впливають на зовнішні особливості та захисні функції деревини. Якщо дефекти значні, майстри за допомогою герметика ущільнять шви, повернувши будівлі первинний вигляд.

 

 

 

Рассказать о статье