Вибираємо генератор. Бензин або дизель?

Февраль 17, 2021
Рулонные кровли

Для початку необхідно звернути увагу на принцип роботи і основні відмінності у функціонуванні генераторів з дизельними і бензиновими двигунами.

Купить дизель генератор 30 квт вы можете на сайте сегодня по выгодной цене.

Бензинові агрегати працюють за допомогою поршневої системи. Паливна суміш впорскується в циліндр, в якому також знаходиться свічка згоряння. Бензин підпалюється свічкою, виділяється порція кінетичної енергії, яка передається поршню, що має з'єднання до кривошипно-шатунной системою двигуна. Даний процес є повністю контрольованим, тому рух коленвала проводиться плавно і без ривків.

Дизельні ж пристроїмають іншим принципом роботи. Тут загоряння суміші палива відбувається завдяки створенню необхідного рівня тиску в ТНВД. Зазначений процес складніше піддається контролю, в зв'язку з чим крутний момент передається ривками, що змушує споживача використовувати доп. захист обладнання.

Зустрітися з нашим асортиментом генераторів.

Однак же однозначної відповіді на питання про те, "Який генератор краще - бензиновий або дизельний?" , Не існує, як і не існує в світі нічого абсолютно ідеального. Однак можна зробити найбільш оптимальний вибір для конкретних умов експлуатації. Тому для того, щоб визначитися з видом генератора, попередньо варто звернути увагу на такий важливий момент, як то, для яких цілей планується купувати агрегат. Для використання в якості джерела аварійного живлення, тобто на короткі проміжки часу краще підійдуть бензинові моделі. В умовах же регулярної експлуатації протягом тривалого часу більш оптимальними виявляться дизельні варіанти, оскільки вони характеризуються підвищеною надійністю і пожежонебезпекою.

І бензиновий, і дизельний генератори володіютьяк перевагами, так і недоліками , і перевагу слід віддавати тому, який відповідає індивідуальним параметрам приміщення, в якому планується використання приладу. Для того, щоб вам при виборі було легше орієнтуватися в характеристиках пристроїв, проведемо невеличкий аналіз плюсів і мінусів бензинових і дизельних двигунів електрогенераторів.

1) Температура запуску. У дизельних моделей - від 0 ° С, у бензинових - від -15 ° С;

2) Вартість. Бензинові моделі в цілому дешевше дизельних;

3) Потужність. Електрогенератори на дизельному паливі значно потужніше аналогів, що працюють на бензині;

4) Витрата палива. В середньому дизельний двигун витрачає на 30% менше палива, ніж його бензиновий побратим. При цьому вартість самого палива приблизно однакова;

5) Властивості палива. Дизельне паливо не втрачає своїх властивостей, тобто не «старіє" протягом півроку, тоді як бензин, як правило, "старіє" протягом місяця;

6) Вага. У порівнянні з дизельними, бензинові моделі, як правило, відрізняються меншою вагою;

7) Рівень шуму. Дизельні моделі з шумозахисних кожухом в середньому характеризуються рівнем шуму 69 дБ, а без кожуха 79 дБ, тоді як пристрої з бензиновим двигуном мають рівнем шуму 76 дБ .;

8) Ресурс. В середньому ресурс роботи дизельних агрегатів становить 4000 мотогодин, а бензинових - 3000 мотогодин;

9) Терміни експлуатації. Бензинові генератори вимагають зупинки під час роботи, а також частіше виходять з ладу, оскільки оснащуються, як правило, повітряним охолодженням і можуть перегріватися через 5-6 годин безперервного використання. Дизельні ж моделі зупинок під час роботи не вимагають.

10) Режим експлуатації. Дизельні двигуни відрізняються тим, що не люблять навантаження, що становить менше 30% від номінальної потужності, а також частих пусків і виключень. Іншими словами, дизелю потрібно регулярна робота під значним навантаженням. У той же час бензинові моделі переносять часті пуски краще, а також, як правило, легше заводяться.

11) Якість напруги. Генератори з бензиновими двигунами видають більш стабільну напругу з меншою хвилею, тоді як дизельні варіанти в цьому відношенні значно програють. Даний показник важливий у разі потреби енергозабезпечення чутливої техніки, в таких ситуаціях бензинові пристрої виявляться найбільш оптимальними.

Отже, при виборі генератора варто керуватися насамперед його безпосереднім планованим призначенням, параметрами приміщення, в якому він буде використовуватися, а також фактичною потребою в напрузі.

Рассказать о статье