Водостоки та водостічні системи: що треба знати перед покупкою

Октябрь 27, 2020
кровли ремонт

Водостічна система монтується на будинку по завершенню монтажу покрівельного покриття. Вона являє собою жолоби і труби, а також набір сполучних елементів, які підбираються відповідно до конфігурації покрівлі індивідуально. Часто додаткові елементи водостоку складають половину вартості всіх витрат на придбання всієї водостічної системи, але піти від таких елементів ніяк не вийде - іншої можливості закріпити жолоби на карнизі покрівлі і з'єднати їх з трубою немає.

Качественное Производство номеров на катера в Украине срочно по лучшей цене.

Водостоки виготовляють з оцинкованої сталі без покриття, зі сталі з кольоровим полімерним покриттям, з ПВХ, з жерсті, з кольорових металів - з міді, цинку-титану, з алюмінію.

Багато системи мають з'єднання всіх своїх елементів за допомогою передбачених конструкцією засувок і шарнірним механізмам, і їх легко можна збирати і розбивати при необхідності. Стики елементів ринв обладнані гумовими ущільнювачами, завдяки яким досягається герметичність системи.

Деякі пластикові водостоки мають з'єднання за допомогою спеціального клею для пластика. Але, оскільки ПВХ має великий коефіцієнт розширення при зміні температур, часто таке жорстке клейове з'єднання викликає деформацію всієї системи, і це треба враховувати при монтаже- вводити в систему компенсаційні муфти-з'єднувачі.

Залежно від площі покрівлі та кута нахилу її скатів підбивають діаметр труб і жолобів. Для невеликих будинків і котеджів з площею покрівлі до 250 м2 підійде традиційна система з розміром жолоба 125 мм і розміром труби 80-90 мм.

Для великих покрівель з площею від 300 м2 і більше швидше за все підійде водостічна система великого розміру - жолоб 150 мм і труба 100 мм.

Для будівель промислового типу щоб уникнути додаткових витрат на установку великої кількості водостічних труб рекомендується застосовувати збільшений діаметр жолобів і труб 200 і 250 мм.

Таким чином, чим більше покрівля, тим більший діаметр прийомних жолобів і водостічних труб потрібно для монтажу.

Що потрібно знати:

  • при установці ринв необхідно забезпечити невеликий нахил жолоба до зливної воронки - досить 3-5 мм на 1 м.п. Довжини жолоба. Немає необхідності сильно нахиляти жолоб.
  • після обрізання пластикового жолоба або труби місце зрізу потрібно про працювати шкіркою. А місце зрізу металевого жолоба потрібно про працювати фарбою. Не рекомендується різати оцинкований жолоб або трубу болгаркой- перегрів, викликаний подібним колом, спалює шар цинку, відкриваючи дорогу корозії металу. Різати оцинкований водостік рекомендується спеціальними вирубують ножицями по металу.
  • відстань між гаками кріпленнями жолобу повинна бути не більше ніж 40-60 см, при присутності в конструкції зовнішніх або внутрішніх кутів повороту, кожен кут повинен додатково кріпитися принаймні двома додатковим гаками.
  • відстань між кінцевою заглушкою жолоби і бічним гаком (кронштейном жолоби) має бути не більше 20 см.
  • водостічна труба повинна відставати від стіни будинку на 4-6 см, щоб уникнути потрапляння води на стіну.
  • при з'єднанні елементів водостічної системи на гумові ущільнювачі, необхідно попередньо нанести на них ковзне речовина (силікон).
  • для захисту водостоку від сміття додатково встановлюється запобіжна сітка і сітка-павук в воронку на вході в трубу.
  • при експлуатації водостоки необхідно очищати від сміття: виймати з жолобів опале листя і гілки, з метою забезпечити вільний струм воді.
  • Рассказать о статье