Що включає в себе проект приватного будинку?

Декабрь 6, 2020
Дефект рядовой кровли

Плануючи звести приватний будинок, треба розуміти, що без точних інженерно-технічних розрахунків не обійтися. Початок робіт без проекту неминуче призведе до переробок, додаткових витрат.

На сайте химчистка-обуви.com.ua вы можете ознкомиться с услугой и заказать читку своей обуви.

Будівництво починається не з закладки фундаменту, а з перенесення ідеї на паперовий носій. Грамотний проект будинку прорахує реальну кошторис, робочі терміни, витратні матеріали.

Чи можна побудувати котедж без проекту?

Проектування і будівництво будинків до 3 поверхів для однієї сім'ї не регламентується законом РФ. Досить дотримуватися всі висунуті норми. Ідея роботи за власним ескізом виглядає привабливо, обіцяє скоротити витрати. Правда доведеться витратити час на вдосконалення будівельних знань. Якщо з дозволом на будівництво проблем не передбачається, то без проектної документації введення житла в експлуатацію неможливий.

Що дає проект будинку під ключ

Відповідність споруди всім нормам і вимогам законодавства РФ.

Безпека. При плануванні враховуються побажання замовника, особливості грунту, наявність підземних вод, характеристики грунту. Відбувається правильний розрахунок міцності конструкцій, які забезпечують надійність і стійкість будівлі. Це дасть впевненість, що фундамент не трісне, стіни не роз'їдуться.

Попередній перегляд. Наочність майбутнього житла, представленого в трьох вимірах, дозволить оцінити його функціональність, комфортність.

Точний кошторис. Проектування дає повну інформацію про використовувані матеріали, методах, кількості різних операцій. Конкретні цифри захистять від незапланованих витрат.

Планування бюджету. Розробка передбачає кількість матеріалів для споруди. Конкретні дані отримують тільки при наявності проектної документації. Це убезпечить від нестачі будматеріалів або їх надлишку.

Захист інтересів. На підставі проекту підписує договір про надання послуг з будівельною компанією. Оформлена домовленість гарантує виконання зобов'язань і страхує від різних витрат.

Точна інформація про планування, несучих конструкціях, розміщенні систем життєзабезпечення спрощують капітальний ремонт, перебудову.

Подальший продаж. Будинки з повним комплектом супровідних документів вище оцінюються на ринку нерухомості.

Що включає проект індивідуальної споруди

Проект - комплект документації з відомостями про зовнішній вигляд, внутрішнє планування, конструкції і технології будівництва. У нього входять: ескізні документи, архітектурно-будівельні, які містять послідовність робіт, основні вузли і системи, інженерні комунікації. Кожна розробка складається з декількох розділів.

Ескіз

Ескіз дає уявлення про стилістику архітектури, зонування споруди. Складається з малюнка фасаду з усіх боків, покрівлі, розподілу приміщень з зразковими розмірами. Етап об'єднує побажання замовника і роботу дизайнерів. Велике значення має детальний збір інформації: кількість проживаючих, клімат місцевості, грунтовий склад, глибина залягання вод. Після геологорозвідки визначають відповідний фундамент і технологія побудови.

Архітектурний етап

У цей період задум втілюється в інженерні рішення. Йде розробка всіх архітектурних завдань з урахуванням вимог до функціональності, екологічності, технічних рішень. Встановлюються правила майбутнього будівництва. Складаються загальні плани з зазначенням розмірів, по поверхах з замаркованих вікнами, дверними отворами, покрівлі з напрямком ската. На кресленнях вказуються вентиляційні шахти, каміни, товщина стін. Готується генеральний план.

Конструктивний етап

На етапі узгоджується архітектурний план з кресленням фундаменту, перекриттів, системи крокв, вузлів і розведення. Розраховується потужність несучих конструкцій. Створюються більш докладні креслення складових конструкції. Більш складні вузли з'єднання елементів виносяться окремо. Туди ж включають основні розміри і прив'язки по осях. Всі розрахунки і деталізація потрібні, щоб реалізувати ідею.

Інженерний етап

Інженерно-технічний розділ включає в себе схеми систем життєзабезпечення: водопостачання, каналізація, вентиляція, електрифікація, опалення. У нього входять пояснення про розрахунки, способи введення в будівлю, специфікація обладнання, матеріалів. Опалення та вентиляція виступають в парі, так як відповідають за здоровий мікроклімат. Вентиляція повинна відповідати важливим критеріям: енергоефективність, мінімум шуму, компактність, непомітність.

Забезпечити будинок водою можна двома способами: індивідуально і колективно. Для незалежного типу потрібно свердловина. Або можна підключитися до централізованої системи подачі води. Каналізація допускає реалізацію чотирьох типів, але зазвичай використовують два.

Висновок стоків в зовнішню мережу населеного пункту;

Установка септика і системи грунтової доочищення.

Котеджу потрібно електрообладнання, яке включає: зовнішнє і зовнішнє освітлення, примусову вентиляцію, електричне опалення, кондиціонування. Додатково обладнають підігріваються підлоги або дистанційне керування воротами. У проекті враховується вся техніка, яка працює від мережі. Окремої проектування зажадає охоронна, телевізійна системи, інтернет-з'єднання. Всю документацію узгоджують з органами госназдзора.

Початок будівництва без проектної документації - великий ризик . Можливі складнощі з оформленням будинку, введенням в експлуатацію. Споруда з порушенням норм безпеки може нести загрозу мешканцям. Грамотне складання кошторису допоможе заощадити, зберігши якість. З проектом легко побудувати комфортний, надійний і економічно обгрунтований будинок. 

Рассказать о статье