Ягоди лохини вирощують як продукт харчування або для приготування лікарських засобів. Вона покращує обмін речовин, регулює роботу серцево-судинної системи, благотворно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту.
Кращі сорти для кліматичної зони
На практиці доведено, що для кліматичної зони підходять ранні та середні сорти, які мають короткий вегетаційний період, стійкі до перепадів температур і заморозків. Розглянемо, які ж саджанці лохини обрати.
Дюк
Відноситься до найбільш морозостійким сортам. Кущі характеризуються як сильнорослі і прямостоячі. Для сорту характерна висока врожайність і стабільність плодоношення.
Саджанці сорту Дюк в Harvest-center
Визріває в ранній термін. Повністю доспілі ягоди середнього або великого розміру, без схильності до ізмельчанію.Визреваніе відбувається дружно, збір проводиться в 2-3 прийоми.
Поверхня ягоди світло-блакитна, з невеликим за розмірами оцвітиною. М'якоть ягоди приємна, солодко-кислуватий, з незначною терпкістю, яка може посилюватися в процесі зберігання врожаю. Ягоди з сухим відривом, що дозволяє здійснювати механізоване прибирання врожаю.
Блюкроп
Сорт виведений в США на початку 20 століття, в Росію завезено в 1953 році. Блюкроп відносять до середньостиглих сортів, який вступає в пору плодоношення в останній декаді липня. Добре переносить посуху і заморозки, стійкий до хвороб. Висота рослин досягає 150-190 см, розмір ягід - до 20мм. Урожайність становить до 9 кг ягід з однієї рослини.
Сорт Блюкроп
У період сортовипробування добре переніс температуру -25 градусів, а окремі рослини витримували негативні температури до -34.
Даний сорт має десертне напрямок, ягоди мають ніжним ароматом і солодким, насиченим смаком з вмістом 13% цукру.
патріот
Сорт має американське коріння, виведений в 1976 році. Це найбільш популярний сорт серед садівників. У Московській області в пору плодоношення вступає в другій декаді липня і відноситься до ранньостиглий сортам. Ягоди мають матово-синій забарвлення до 12-15 мм в діаметрі. Ягоди добре переносять транспортування.
Купити саджанці сорту Патріот
Висота кущів досягає 180 см і має слабоветвістие пагони. Сорт має підвищену стійкість до кореневих гнилей, фітофторозу і раку стебла. Патріот добре переносить морози до -40 градусів. Урожайність до 7 кг з однієї рослини, а окремі кущі дають до 9 кг ягід.
Нортленді
Родина даного сорту - США штат Мічеган. Нортленді відноситься до низькорослим сортам, висота рослин досягає 120 см з прямими, розлогими пагонами. Ягоди дозрівають в середині липня, досягають 16 мм в діаметрі. Одна рослина дає до 4,5 кг ягід, а окремі екземпляри до 8. Відноситься до морозостійких сортів, але слабо переносить посуху.
Нортблю
Даний сорт виведений в Америці і відноситься до середньоранніх гібридів. Рослини цього сорту відрізняються здатністю переносити низькі температури - до -35 градусів. Стебла лохини здатні виростати до 0,8 м у висоту.
Ягоди дозрівають в кінці липня, мають відмінні смакові якості і аромат. Плоди великі до 3 г, мають синій колір, м'якоть щільна, солодка з кислинкою.
Посадка лохини
Саджанці лохини необхідно висаджувати на добре освітлених ділянках, які мають, кислу реакцію грунту. Якщо грунт не володіє кислотністю від 3,5 до 5 її потрібно підкислити. Для цього грунт поливають розчином лимонної кислоти (2 ч. Л. На 8 л води), або 9% розчином оцту (100 мл на 10 л води).
Грунт повинен бути перекопаний і звільнений від каменів і бур'янів. Ділянка повинна бути захищена від вітру, лохину рекомендують висаджувати біля парканів та господарських будівель.
Найкраще купувати саджанці в контейнерах і довгою живців не менше 50 см. Такі саджанці мають кращу приживлюваність. Висаджувати лохини можна в лунки, траншеї або гребені. Незалежно від способу перед посадкою саджанців потрібно приготувати спеціальний субстрат, яким будуть заповнюватися траншеї або лунки.
Для приготування субстрату необхідний торф і пісок в рівних співвідношеннях. На одне відро суміші додається по 50 г хвойних тирси, подрібненої хвої і суперфосфату.
На підготовленій ділянці необхідно зробити задану кількість лунок при цьому, враховуючи, що низькорослі сорти висаджуються 50 см в ряду і 150 см між рядами. Середньорослі висаджуються 100 см в ряду і 200 см в міжряддя і високорослі 150 см в ряду і 300 см між рядами.
Лунки копаються глибиною 40-45 см, на дно яких викладається раніше приготований субстрат, саджанець виймають з контейнера, і акуратно розправляючи коріння, садять в грунт. Простір, що залишився лунки або траншеї заповнюють пошарово субстратом і звичайної землею. Після чого злегка прітрамбовивают і рясно поливають, після чого саджанці лохини необхідно мульчувати - засипати на 3-5 см тирсою хвойних порід або кислим торфом.