​Термопластичні поліамідні еластомери (TPA) є важливими для виробників спортивних аксесуарів.

Август 9, 2022

Світовий ринок термопластичних поліамідних еластомерів оцінюється в 1,535 млрд доларів США і зростає зі швидкістю 5,8% на рік. Одним із факторів, що стимулюють ринок, є виготовлення деталей із пластмас та аксесуарів. 

Термопластичні поліамідні еластомери (ТПА) - це високоефективні термопластичні блок-сополімери (інакше відомі як блок-поліефіраміди), засновані на поліамідах (нейлон) та поліефірах. Ці еластомери мають тверді та м'які сегменти (еластичні). Хімічна структура та склад цих двох частин визначають механічні та термічні властивості ТПА. Жорсткі сегменти в основному ґрунтуються на аліфатичних поліамідах, а м'які сегменти - на аліфатичних поліефірах та поліефірах.

Термопластичні поліамідні еластомери можуть перероблятися методом лиття під тиском, екструзії, видувного формування, термоформування та ротаційного формування. У той самий час є прикладами полімерів, синтезованих у результаті реакцій поліконденсації між функціональними групами. Термопластичні поліамідні еластомери також можуть бути синтезовані шляхом аніонної кільцевої полімеризації лактамів. Хімічний склад, молекулярно-масовий розподіл та співвідношення твердих та м'яких сегментів є факторами, що впливають на кінцеві властивості термопластичних поліамідних еластомерів. Тверді сегменти в основному контролюють ступінь кристалічності, температуру плавлення та механічну міцність. М'які сегменти відповідають за низьку температуру, хімічну стійкість та термостійкість.

Основні галузі застосування термопластичних поліамідних еластомерів включають споживчі товари (спортивні аксесуари та побутова техніка), автомобілебудування, медицину, електротехніку та електроніку, загальну промисловість, у тому числі антистатичні добавки та паропроникні плівки.

Термопластичні поліамідні еластомери в основному використовуються в тих областях, де інші термопластичні еластомери не справляються зі своїм завданням, особливо в умовах низьких температур. TPA широко використовуються в індустрії товарів для спорту та відпочинку. Важливими областями застосування є підошви, лижні черевики, окуляри, тенісні ракетки та велосипедні ручки.

Технологічні досягнення в індустрії спортивного взуття дозволяють виробникам створювати взуття легке, міцне, модне і, перш за все, зручне. Різні виробники прагнуть розробити взуття із високою енергетичною віддачею. Також очікується, що зростання попиту на бігове взуття, взуття для снайперів та типові лижні черевики стимулюватиме попит на термопластичні поліамідні еластомери.

Світовий ринок термопластичних поліамідних еластомерів рівномірно фрагментований. Тому провідні виробники термопластичних еластомерів прагнуть високої конкурентоспроможності.

Рассказать о статье

Расскажите о нас