Буріння свердловин дещо складніше і дорожче ніж звичайний колодязь, оскільки для цього потрібні спеціалізовані інструменти, тобто бурові установки для глибоких свердловин. Ручний інструмент цього типу дешевший і виявиться корисним, коли місцевість досить м’яка або якщо до місця розкопок неможливо дістатися з більш важким обладнанням. Однак вони продовжують робочий час, особливо в більш складних умовах.
Тож професіонали орієнтуються на механічні бурові установки для глибоких свердловин. Вибираючи таке обладнання, враховуйте параметри, подібні до параметрів свердла (наприклад, потужність інструменту, глибина та діаметр отвору, а також характер та консистенція основи). Машину можна встановити на напівпричіп, але є також глибокі свердловини для свердловин, встановлені на заводі на вантажівці або навіть на гусеничному транспортному засобі, який добре працює у складних умовах (наприклад, на будівельному майданчику).
Вартість занурювальної свердловини вища не тільки через необхідне обладнання та робочу силу, а й тому, що потрібен більш дорогий та ефективний заглибний насос. Часто для зменшення енергоспоживання та самого насоса його використовують разом з окремо стоячим гідрофором (100-300 л) або все частіше з меншим гідрофором (8-60 л), утворюючи набір, інтегрований з насос.
Як копати глибокий колодязь?
Залежно від геологічної будови місцевості, глибока свердловина на ділянці буриться одним із двох методів - перфоратором або для так званої шайби - для яких потрібні різні інструменти.
Яким методом створити колодязь на ділянці
Метод обертального удару особливо добре працює у випадку більш складних підкладок, де це іноді єдиний варіант. Свердловину бурять свердлами в корпусі із сталевої труби, які під час роботи засовуються в отвір. Бурові установки повинні забезпечувати як поворотні, так і ударні роботи. Додатково може використовуватися он-лайн очищення свердловини повітрям, але більша частина цієї роботи виконується фільтраційною колоною, яка вставляється в труби після того, як зроблено отвір.
Метод скрубера дешевший і набирає популярності. Відрізняється одночасним свердлінням отвору та очищенням його від здобичі. За допомогою спеціального насоса в просвердлений отвір нагнітається буровий розчин, тобто рідина або газ, які виводять на поверхню свердла і додатково охолоджують свердло. Після очищення шайбу знову засовують у отвір.
Фільтруюча колонка з насосом встановлюється без сталевого кожуха. Він працює на постійній основі під час буріння, змушуючи бурову рідину, а після свердління отвору виконує очищувальну прокачку. Для нього використовується розчин гіпохлориту натрію, який залишається в отворі близько доби, а потім відкачується. Потім отвір озброюється цільовим занурювальним водяним насосом.