Забезпечення точності розмірів та форми
Для отримання високоточних виробів за мінімально можливих виробничих витрат було розроблено високоефективні та економічні методи обробки різних матеріалів, включаючи метали та пластмаси. Цей метод обробки був розроблений в США в 1950-х роках і використовувався в основному, але не тільки в аерокосмічній промисловості: Обробка з ЧПК, або комп'ютерне числове управління, що гарантує точність розмірів і форми та низьку шорсткість металевих поверхонь. З цієї причини металообробка з чпу використовуються в тих галузях, де особливо потрібні та гарантуються точність та акуратність.
Оператори металообробних верстатів із ЧПУ.
Верстати, що використовуються при обробці з ЧПУ
Що таке обробка з ЧПК?
Для пояснення того, що таке обробка з ЧПК можна використовувати формули математичних функцій. Він має на увазі, що контролер верстата переводить відповідні імпульси та двійкові параметри в механічні дії на фрезерних та токарних верстатах. Сьогодні ці машини виконують свої завдання з граничною точністю за допомогою цифрових систем управління, які називаються мінікомп'ютерами. Типовими методами такої обробки є фрезерування, точення та різання.
Обробка із ЧПУ дозволяє обробляти заданий матеріал для отримання точних деталей високої якості. Це означає, що можна використовувати такі матеріали, як пластик, сталь, чавун та латунь. Те саме відноситься і до токарної обробки, де точне різання дозволяє обробляти інші матеріали, такі як силікон та інші ізоляційні матеріали, інженерні пластмаси, тефлон та гуму.
Що таке механічне оброблення з ЧПУ?
Обробка з ЧПУ передбачає використання верстатів із числовим програмним керуванням для зрізання непотрібних шарів; при обробці з ЧПУ виходять деталі необхідної форми та розмірів. У цій технології інструмент слідує певному шаблону, отриманому шляхом програмування інтерактивного мікрокомп'ютера, встановленого на верстаті. Ця операція виконується операторами, які мають відповідну кваліфікацію.
Оброблені деталі з ЧПУ
Чому обробка з ЧПУ така популярна?
Обробка з ЧПУ дуже популярна, особливо в промисловості, тому що дозволяє дуже швидко, точно та економічно обробляти заданий матеріал. Весь процес складається із трьох етапів: перший – створення дизайну за допомогою комп'ютера. Другий етап - перетворення створеного проекту на план управління для конкретного верстата (наприклад, токарного верстата з ЧПУ). Третій етап - реалізація проекту, що полягає у повному дотриманні параметрів, встановлених на початок процесу. Вся робота, що виконується верстатом, повністю контролюється спеціальним контролером ЧПУ та програмним забезпеченням, а зв'язок між верстатом та оператором здійснюється через спеціальний інтерфейс, який дозволяє вводити та змінювати необхідні дані в міру необхідності.