Як зробити односхилий дах?

Октябрь 27, 2019
Мягкая черепица цены

Простота пристрою, мінімальний витрата будівельних матеріалів, можливість використовувати в якості покрівлі недорогий руберойд, все це робить її відмінним вибором при будівництві невеликих споруд на заміській ділянці.

Купить дедик на нашем сайте, это правильное решение, наши программы качественные и надежные.

Зазвичай односхилий дах роблять при будівництві гаражів, невеликих господарських будівель, а також лазень.

У разі, коли планується будувати баню у вигляді прибудови до існуючих будов або коли необхідно організувати звалювання снігу з лазні на строго певну сторону (наприклад, щоб сніг не сипався за паркан до сусіда). У цьому випадку така конструкція також буде найкращим рішенням.

Давайте в цій статті більш детально поговоримо про те, як влаштована односхилий дах, з яких конструктивних елементів вона складається, як вибрати кут нахилу односхилим даху, і розглянемо основні схеми пристрою таких дахів.

Пристрій односхилого даху

За своєю будовою вона, мабуть, має найбільш просту конструкцію з усіх похилих дахів.

Ухил в найпростішому випадку може здійснюватися за рахунок її спирання на стіни різної висоти.

Для лазні має утеплене стельове перекриття цілком підійде найпростіша односхилий конструкція - балки з бруса, зі стіни на стіну з латами і покриттям з рулонних матеріалів (наприклад, покрівельний руберойд ).

Кут нахилу односхилим даху

Ухил односхилого даху вибирається виходячи з матеріалу покриття, величини снігового навантаження, вартості будівельних матеріалів і тиску вітру, безпосередньо залежить від площі парусності даху.

Корисна порада: Як відомо, найбільше навантаження покрівельні конструкції зазнають від налипає снігу в зимовий період. Тому бажано виконувати дах з таким ухилом, щоб сніг міг вільно скочуватися. У цьому випадку значно знижується перетин всіх будівельних елементів, здешевлюючи вартість споруди.

У той же час слід знати, що різні види покрівлі вибираються також в залежності від кута нахилу ската до обрію.

Якщо горизонтальну плоску дах або дах, що має ухил в 2-5 градусів, цілком можна покрити декількома шарами руберойду і вона простоїть 15-20 років, то покриття шифером при таких ухилах призведе до протікання покрівлі.

При ухилі в 45 градусів вага снігу можна не враховувати, так як він сам буде скочуватися вниз. Однак при цьому сильно зростає парусність і відчуваємо вітрове навантаження.

При збільшенні кута нахилу ската зростає і кількість необхідних для покриття покрівельних матеріалів. Так при ухилі в 45 градусів на покриття потрібно в 1,5 рази більше покрівельних матеріалів, ніж на горизонтальну дах.

Оптимальним ухилом для будівництва односхилого даху лазні, що покривається руберойдом можна вважати ухил в 10-15 градусів. При цьому буде цілком достатньо двошарового покриття з одного підстилаючого і одного зовнішнього шару руберойду. Більш докладно про покриття руберойдом ви можете прочитати тут.

Також при цьому ухилі можна використовувати покриття з металочерепиці .

Кроквяна система односхилого даху

Кроквяна система односхилого даху в першу чергу залежить від габаритів будівлі і матеріалу стін.

Якщо ви плануєте будівництво цегляної лазні, то крокви встановлюють на мауерлат - брус перерізом 100 х 100 або 150 х 150, покладений на дві довгі стіни або на колоди верхнього вінця в разі будівництва лазні з колод. При розмірі прольоту до 4,5 метрів конструкція кроквяної системи буде досить проста, включаючи в себе мауерлат і спираються на нього крокви.

При ширині прольоту до 6 метрів в конструкцію додасться, яка спирається на лежень підкроквяна нога, яка служить для додання достатньої несучої здатності крокв.

Рассказать о статье