Монтажні кабелі – це кабелі, які найчастіше прокладаються стаціонарно. Вони повинні бути міцними та довговічними, бажано на довгі роки, і здатними укладатися під та поверх штукатурки. Вони повинні бути стійкі до вологи та води, механічних пошкоджень та навантажень. Широкий асортимент кабельної продукції представлений на сайті https://amperok.com.ua/ru/kabel-provid/. Як їх вибирати та які аспекти слід враховувати при порівнянні моделей? Дізнайтесь відповіді!
Мідні чи алюмінієві монтажні кабелі?
У магазинах можна знайти монтажні кабелі з алюмінію та міді. Перші мають більш привабливу ціну і, як і раніше, широко використовувалися в 20 столітті. На жаль, їх вибір означає значну поступку якості. Алюмінієві кабелі менш провідні, ніж мідні, їх переріз занадто мало для сучасних додатків, і вони схильні до механічних пошкоджень (крім іншого, тому що їм не вистачає гнучкості і вони не працюють при зміні температури).
В даний час рекомендується використовувати мідні монтажні кабелі, які можуть бути дорожчими при покупці, але з часом стають економічнішими. Вони зустрічаються у приватних будинках, а також на великих промислових підприємствах. Вони легко ремонтуються, безпечні та довговічні (не в останню чергу завдяки своїй гнучкості).
Монтажні кабелі адаптовані до призначення
Залежно від того, який вид монтажу ви збираєтеся виконати, вам знадобиться монтажний кабель. Наприклад, захисний монтажний кабель (PE) - це кабель, який захищає від ураження електричним струмом та підходить для приміщень із жорсткими вимогами до безпеки. Нейтральний кабель (N) підходить для передачі енергії однофазним споживачам. Наприклад, на відкритому повітрі ви використовуватимете блискавковідвід, оскільки він захищає установку від пошкодження у разі удару блискавки. Ви також можете вибрати фазний настановний кабель (L) для установок з фазною напругою та комбіновані варіанти, наприклад, настановний кабель "захист-нейтраль" (PEN).
Маркування монтажних кабелів
Крім загальних характеристик застосування (призначення) кожен монтажний кабель має свої характеристики (параметри). Звертайте увагу на специфікацію продукту та порівнюйте:
- зовнішня оболонка - це може бути, наприклад, гума або ПВХ,
- ізоляційна оболонка - існує більше типів, ніж зовнішня оболонка,
- оболонку - якщо вона є,
- матеріал провідника - як згадувалося: мідь або алюміній,
- кількість провідників,
- конструкція провідника - чи є провідник одножильний або багатожильний (має форму кабелю)? Крім того, кожен провідник може бути лудженим. У свою чергу, Lg та Lgg - це інформація про підвищену гнучкість багатожильних провідників,
- додаткові позначки.
На нашому складі ви знайдете специфікації, в яких враховано всю цю інформацію. Натисніть на продукт, що вас цікавить, і прочитайте, чи відповідає він вашим вимогам.