Цей стиль в інтер'єрі двокімнатних квартир сьогодні став одним з найулюбленіших у росіян. З одного боку, він асоціюється з простотою і раціональністю. З іншого - втілює в собі те, що об'єднує нас з жителями Скандинавії: в умовах непростого клімату і суворих зим дарує тепло і затишок в будь-який час року.
Различных размеров одноразовые простыни вы можете купить на сайте магазина.
Основна ідея, якою надихаються дизайнери при виконанні дизайн-проектів, ремонті та декоруванні приміщень в цьому стилі: максимум світла, простору і повітря в поєднанні з комфортом. Звідси - кілька ключових моментів, які рекомендується дотримуватися при обробці інтер'єрів в цьому стилі:
простір, в якому багато вільної площі;
максимум природного і штучного освітлення;
використання, переважно, натуральних матеріалів;
оптимальне співвідношення практичності і комфорту при виборі меблів.
Одне з важливих переваг: відремонтувати навіть маленьку «двушку» в скандинавському стилі - більш реалістично, ніж втілити в такому інтер'єрі стиль лофт або класику (не кажучи про модерні або ар-деко), які вимагають високих стель і великих площ.
ЯКІ МАТЕРІАЛИ ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ
Самий автентичний, при цьому універсальний матеріал у скандинавів - дерево. З нього можуть бути виготовлені:
м'які меблі,
столи, стільці, тумби, шафи;
покриття підлоги;
ламелі для облицювання стін або стелі;
віконні рами.
Переважно використовується світла деревина: дуб, бук, береза, модрина, сосна, ялина.
В ряду інших матеріалів - метал (світильники, елементи декору, стільці або невеликі столики); бавовна, льон та інші натуральні тканини (оббивка меблів, штори, диванні подушки), камінь, кераміка (вази та інші декоративні предмети).
Так, екологічні натуральні матеріали недешеві, проте частина з них можна замінити на штучні. Наприклад, при виборі підлогового покриття - на ламінат високої якості.
ОСНОВНІ РИСИ СТИЛЮ
Проста обробка стін. Найчастіше вони штукатуряться і фарбуються в чистий білий колір - це візуально робить приміщення більш світлим навіть при тьмяному природному освітленні в осіннє або зимовий час. Можливо нанесення акцентних плям нейтральних тонів (пастельні тони, синій, коричневий), але контрастних кольорів - не більше двох. І такі ділянки стіни невеликі за розмірами.
Така ж обробка - для стелі. Класичне оформлення - проста побілка або біла фарба з матовою або «сатиновою» поверхнею. В адаптованих варіантах можлива установка натяжної стелі з точковими світильниками.
Велика кількість джерел штучного освітлення. У темний час доби (а це до 20 годин в холодну пору року) вони заповнюють необхідний обсяг світла, тому розташовуються практично скрізь - на стелі, стінах, на підлозі у вигляді торшерів.
Підлоги, як правило - дерев'яні і частіше - світлих тонів. Це може бути паркет «ялинкою», дошка з масиву, інженерна дошка. Нерідко дошки фарбуються білою фарбою, але часто лише лакується, щоб була видна вся природна краса деревини. Більш економічний варіант - ламінат, бездоганно імітує деревна полотно. Рідше використовується велика плитка з сучасних композитних матеріалів.
Головна вимога до меблів - простота і зручність. Це ріднить її з меблями в стилі контемпорарі (сучасний стиль). Строгих вимог до вибору немає - в інтер'єрах можна навіть відчути легку нотку еклектики, побачивши знаменитий триногий дерев'яний табурет від дизайнера Алвара Аалто і поруч - витончене, з плавними переходами форм крісло Swan на металевій ніжці від Аарне Якобсена.
У житловій зоні зазвичай відсутня масивна корпусні меблі. Як правило, в шведських або датських квартирах ви побачите лише дерев'яні полиці, невеликі тумби або дуже компактні модульні системи. І майже не знайдете наших класичних стінок, сервантів, шифоньєрів або шаф. Все це у скандинавів - вбудовані системи. Якщо розташувати їх в передпокої не дозволяє площа, вони зазвичай облаштовуються в спальні.
Декор досить скромний і нечисленний. Разом з аксесуарами у вигляді яскравих диванних подушок він грає роль акцентного плями, привносячи в інтер'єр теплі ноти і різноманітність. Це кольорові керамічні вази, невеликі картини або постери в рамках, горщики з рослинами.
НЮАНСИ СТИЛЮ В ДВІЙЦІ
ВІТАЛЬНЯ
Вітальня - «головна» кімната квартири, де люблять збиратися і домочадці, і їх гості. У приміщенні має бути максимальна кількість світла, тому вікна, як правило, завжди відкриті. Якщо ж ви віддаєте перевагу прикрасити їх завісами, то вони повинні бути максимально простої форми - це розсувні, рулонні або римські штори. В ряду обов'язкових елементів:
затишний лінійний або кутовий диван;
одне або два крісла на дерев'яному каркасі;
невеликий журнальний столик;
світильники - на стелі, стінах, на підлозі.
Платтяні шафи відсутні - їх замінюють вбудовані гардеробні в спальні або вітальні. Не настільки часті тут і модульні системи з закритими фасадами. Зате сканди-стиль любить відкриті полиці - з книгами, декоративними елементами і фотографіями. Стіни зазвичай прикрашені чорно-білими або кольоровими постерами. Атмосферу затишку і тепла в приміщення привносить електрокамін.
Нерідко (при наявності такої можливості) вітальню об'єднують з кухнею, створюючи більш просторе простір. В цьому випадку виконується перепланування, що передбачає демонтаж частини перегородок. Якщо подібний ремонт проводиться в будинку з газовими плитами, дотримуються необхідних заходів безпеки, наприклад - зонування простору за допомогою розсувної скляних дверей.
СПАЛЬНЯ
Інтер'єру спальні притаманні всі основні риси сканди-стилю. Світлі стіни (білого кольору або пастельних відтінків), мінімум меблів і декору, на вікні - легкі гардини або тільки напівпрозорий тюль. Центральний елемент - дерев'яне ліжко, доповнити яку можуть стілець, крісло або невелика тумба.
Саме тут можна розмістити систему зберігання - вбудована шафа-купе зі стійками-Рейл всередині для одягу і з шухлядками для білизни (такі скриньки можуть бути вбудовані і в корпус ліжка). Фасад шафи, як правило, одного кольору зі стінами, що візуально робить приміщення більш просторим.