Збереження життя людей - основне призначення елементів безпеки, що встановлюються на дахах. Для нормальної експлуатації та обслуговування покрівлі необхідний постійний доступ до неї для огляду і проведення ремонтних робіт, і щоб здійснювати всі необхідні операції в цілковитій безпеці, ще на стадії будівництва будинку монтується огорожа покрівлі. При зведенні покрівлі завжди необхідно пам'ятати, що після того, як Ви встановите дахове покриття, у Вас повинен залишатися вільний доступ для можливості виходу і пересування по поверхні покрівлі.
Сможете найти и купить билет на автобус на сайте по доступной цене.
Причин для цього існує надлишково: перевірка, чистка та ремонт пічної труби, огляд місць примикань і розжолобків, очищення водостоків від засмічень листям і голками, обслуговування антени, монтаж нового обладнання, огляд виходів вентиляції. Малоймовірно, що у Вас вийде це зробити без відповідних покрівельних елементів - навіть при пологій покрівлі є небезпека посковзнутися, зачепити і подряпати дахове покриття, не кажучи вже про те, що його можна деформувати. Раніше для цих цілей використовувалися саморобні дерев'яні трапи і сходи, як правило, закріплюються за верх коника. Але всі вони мали ряд істотних недоліків: термін їх служби був дуже малий, вони мали малоестетичний зовнішній вигляд і були незручні в експлуатації.
Експлуатовані покрівлі конструктивно повинні забезпечувати можливість виходу на дах людей для проведення різних робіт, монтажу обладнання і регулярного прибирання снігу, тому повинні мати міцне і надійне огородження, яке відповідає вимогам огорожі балконів.
Огорожа скатної покрівлі потрібно для виконання ремонтних робіт і безпечної експлуатації дахів, воно включає такі елементи як покрівельні огородження, снігозатримувачі, містки та покрівельні драбини. Огорожа покрівлі має бути не тільки надійно з точки зору безпеки, дахове огородження також має органічно вписуватися в архітектурний вигляд будинку.
Огородження даху також можуть виготовлятися з алюмінію, міді, нержавіючої або оцинкованої сталі, можуть забарвлюватися в тон покрівлі.
Кількість елементів безпеки покрівлі залежить від складності та геометрії даху, від розмірів і кутів ухилу покрівельних скатів, від кліматичних умов експлуатації, а також від способів установки елементів.
З чого складається система безпеки покрівлі?
Фасадна сходи - забезпечує безпечний підйом на покрівлю з землі (або балкона) для обслуговування та ремонту.
Покрівельна сходи - служить для пересування вгору-вниз по похилому покрівлі.
Перехідний місток - призначений для зручного пересування по покрівлі паралельно коника, дозволяє отримати доступ до об'єктів на покрівлі для ремонту і обслуговування.
Покрівельна огорожа - встановлюється по всьому периметру, виключає падіння при проведенні ремонтних робіт і обслуговуванні покрівлі.
Снігозатримувач - запобігає лавиноподібний схід снігу і льоду з скатної покрівлі. Встановлюється по всьому периметру покрівлі, захищаючи людей, автомобілі та будівлі навколо будинку.
Покрівельна проходка - забезпечує герметизацію круглих труб різного діаметру при виведенні через покрівлю.
Покрівельний ущільнювач - служить для захисту підпокрівельного простору від попадання в нього пилу і сміття, задування снігу і дощу.
Професійно встановлені на покрівлі елементи безпеки допоможуть уникнути безлічі неприємностей і труднощів в процесі експлуатації покрівлі. Елементи безпеки - дуже важливий елемент покрівлі, і тому йому приділяють дуже важливе увагу при проектуванні та зведенні покрівель. Не варто економити на цьому елементі Вашого об'єкту - економія на цьому може вийти боком.